Prześcieradła z gumką cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Dość powiedzieć, że jest to jeden z najchętniej kupowanych produktów w dziale z bielizną pościelową. Szyje się je w każdym możliwym kolorze i w kilku rozmiarach, co daje gwarancję, że każdy znajdzie najlepsze prześcieradło dla siebie.

Postaw na bawełnę

Gwarancją dobrego odpoczynku po ciężkim dniu jest wygodnie zasłane łóżko. Najlepsze poszwy, poszewki i prześcieradła powstają z bawełny, która jest tkaniną oddychającą i nigdy nie uczula. Jej wielką zaletą jest też względnie niska cena, a także trwałość i łatwość w pielęgnacji. Zależnie od techniki tkania, bawełna różnie się wyglądem i jest dostępna pod różnymi nazwami. Jersey, frotté i satyna są często wykorzystywane do produkcji prześcieradeł z gumką. Zarówno jersey, jak i frotté mogą zawierać domieszkę elastanu. W takiej postaci są wprost niezrównane jako dzianina służąca do wyrobu rozciągliwych prześcieradeł. 

Prześcieradła z gumką

Na pomysł doszycia gumki zapewne wpadł ktoś, kto miał dość wiecznie zsuwającego się z łóżka i ciągle pogniecionego klasycznego prześcieradła. Prześcieradła z gumką szyje się w standardowych rozmiarach odpowiadających wielkościom, w jakich produkowane są materace. Zanim więc dokonasz zakupu, upewnij się co do szerokości, długości i wysokości materaca. Pamiętaj, tylko dobrze dopasowane rozmiarem prześcieradło zaprezentuje się nienagannie i zapewni komfort podczas snu. Drugą istotną kwestią jest rodzaj tkaniny, ale w tym wypadku każdy wybór okaże się trafionym, pod warunkiem, że postawisz na bawełnę.

Prześcieradła z gumką – jersey

Ten rodzaj prześcieradła odznacza się eleganckim wyglądem i cudowną gładkością napiętej tkaniny. Jersey, który jest dzianiną, wyróżnia się niedostępną dla zwykłych tkanin miękkością, co sprawia, że jest kojąco miły w dotyku. Prześcieradła robi się z włókna będącego w 100% najczystszą bawełną, ale w sprzedaży znajdują się też prześcieradła jerseyowe z dodatkiem elastanu. Domieszka tworzywa w tym wypadku jest pożądana, wydłuża bowiem życie dzianiny.

Prześcieradła z gumką – frotté

Prześcieradło z frotté przywodzi na myśl skojarzenia z ręcznikiem i jest to trafne porównanie. Ten rodzaj prześcieradła, podobnie jak ręcznik, dobrze chłonie wilgoć. Z tego względu prześcieradła frotté określane są jako produkty o wysokich walorach higienicznych. Podobnie jak jersey, mogą zawierać elastan. Pamiętać tylko należy, że im więcej tworzywa, tym mniejsza chłonność. W sumie dobry wybór, jednak trzeba jednak mieć świadomość, że frotté wykazuje skłonność do przecierania w miejscach intensywnego użytkowania, przez co traci na wyglądzie.

Prześcieradła z gumką – satyna bawełniana

Satyna bawełniana jest tkaniną zachowującą wszystkie cechy bawełny, ale wyglądem bardziej przypomina jedwab, niż zwykłe płótno. To tkanina w całym znaczeniu tego słowa luksusowa. Prześcieradło z satyny jest miłe w dotyku i cudownie sprawdza się w czasie upałów, kiedy to zdaje się lekko chłodzić rozgrzane letnim skwarem ciało. Pościel z satyny prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko, dlatego warto odżałować trochę grosza i sprawić sobie parę kompletów na zmianę. Pomimo jaśniepańskiego wyglądu satyna to wciąż bawełna i jako taka jest materiałem odznaczającym się wysoką trwałością.