Zdrowy sen stanowi jedną z podstaw prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Odpowiednia długość oraz jakość snu pozwalają na regenerację organizmu, wspomagają układ odpornościowy a dodatkowo pomagają regulować nastroje. Zapewnienie zdrowego snu to proces, są to m.in. odpowiednio dobrane, zdrowe dla kręgosłupa poduszki, materac o odpowiednim stopniu twardości, przyjemna i wiele innych czynników zewnętrznych. Wśród czynników tych znajduje się też komfort spania. Czy prześcieradło, które ściąga się z łóżka podczas spania, nie potrafi skutecznie zepsuć snu? Nieprawidłowo dobrane prześcieradło, przesuwające się w nocy, może skutecznie zepsuć nasz nastrój po przebudzeniu.  

Prześcieradło z gumką czy lepsze od tego bez?  

Obecnie chowanie pościeli każdego ranka nie jest już tak często praktykowaną czynnością. W czasach, gdy pościel, poduszki oraz narzuta na łóżku pełnią również funkcje dekoracyjną, zainwestować można w prześcieradło, które pozostanie na miejscu przez długi czas, takie którego nie musimy codzienne chować. Doskonałą propozycją jest prześcieradło z gumką. Poprzez zastosowanie ściągającej materiał gumki prześcieradło takie ściśle przylega do materaca, co zapewni wysoki komfort spania. Pozostanie na miejscu przez całą noc pozwoli na słodki, niczym niezmącony sen przez całą noc.

W odpowiedzi na potrzeby klientów oraz różnorodność wielkości materacy producenci posiadają w ofercie Prześcieradła z gumką na materac o wymiarach: 

-90×200 cm 

-100×200 cm 

-120×200 cm 

-140×200 cm 

-160×200 cm 

-180×200 cm 

-200×220 cm 

Prześcieradła z gumką są zatem najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczy klasycznych materacy, jakie spotkać można na wielu łóżkach. Prześcieradła takie wykonuje się głównie z dwóch rodzajów tkanin. Jersey to materiał wykonany w 100% z bawełny. Jego gładkość i rozciągliwość sprawiają, że idealnie dopasuje się do rozmiarów posiadanego materaca. Prześcieradło wykonane z jerseyu jest niezwykle lekkie i delikatne, a tym samym idealne w porze letniej. Frotte, czyli materiał stanowiący połączenie bawełny z domieszką poliestru, sprawia, że prześcieradło jest grubsze, mięsiste, przez co doskonale sprawdzi się w trakcie chłodnych pór roku przyjemnie otulając do snu.  

Prześcieradło bez gumki 

Zasadniczą różnicą pomiędzy dwoma typami porównywanych prześcieradeł jest ich zastosowanie. Posiadaczom kanap, tapczanów czy też narożników zdecydowanie łatwiej będzie wykorzystać prześcieradło bez gumki. Niestandardowość wymiarów tychże mebli sprawi, że zastosowane prześcieradło z gumką może nie być wystarczająco naciągnięte, rolować się i przesuwać w nocy co jest właściwie zaprzeczeniem jego zastosowania. Prześcieradło bez gumki często wykonane jest z dość szorstkiego materiału, który wymaga prasowania przed użyciem. Niewyprasowane, zsuwające się prześcieradło może zdecydowanie obniżyć komfort snu.